Śmiertelny wypadek drogowy na trasie Oleszyce - Lubaczów

W niedzielę 23.06.2013 r. około godziny 12.50 na drodze powiatowej nr 866 niedaleko Oleszyc doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Toyoty Cariny oraz Volvo V40. W wyniku zderzenia obrażeń doznał zarówno ojciec z dzieckiem jadący Toyotą, jak i trzech mężczyzn znajdujących się w Volvo. Dla jednego z nich obrażenia okazały się śmiertelne - siła uderzenia wyrzuciła go z pojazdu na odległość  około 10 m.

  
Działania przybyłych na miejsce zastepów ratowniczych polegały na uwolnieniu zakleszczonych w samochodach osób przy uzyciu sprzętu hydraulicznego, przygotowaniu lądowiska dla zadysponowanego z Sanoka śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pomocy w transporcie rannego pasażera Volvo na pokład śmigłowca. Przybyłe na miejsce Pogotowie Ratunkowe udzieliło poszkodowanym pomocy medycznej.

 
W działaniach ratowniczych wzięły udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG w Lubaczowie oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach, a także trzy zespoły Pogotowia Ratunkowego i śmigłowiec LPR.

 
Poniżej galeria zdjęć "ku przestrodze" 

 

Patrz również: Jak postępować w przypadku wypadku drogowego

Autor: 
Michał Lautenszleger
Galeria: